Úvod » O autorovi

O autorovi

Jmenuji se Libor Zdařil. Fotografování se věnuji v posledních letech poměrně intenzivně. Mým nejčastějším objektem zájmu jsou rostliny. Nejsem profesionálním biologem, ve svém profesním životě jsem stomatolog, ale přírodu a její poznávání považuji za pevnou součást svého života již od dětství.

Hlavním důvodem je asi to , že pocházím z jižních Čech a byť přímo z Českých Budějovic , měl jsem vždy k přírodě velmi blízko. Během základní školy jsem si postupně prošel akvaristickým a přírodovědeckým kroužkem až jsem nakonec zakotvil v kroužku mysliveckém.

Vzhledem k tomu , že mě vždycky bavilo listování v různých kapesních atlasech , byly to prostě knížky s nejvíce obrázky ze všech těch, které jsme měli doma v knihovně, měl jsem trochu náskok oproti ostatním vrstevníkům při absolvování různých poznávaček při biologických a mysliveckých soutěžích. A díky úspěchům, které mi dělali radost mě tak začla bavit i biologie.

Přestože jsem nakonec své koníčky nepřetavil do svého budoucího povolání, fotografování rostlin si mě našlo trochu oklikou. Jako stomatolog mám denodenně v rukou digitální zrcadlovku a výpravy do přírody jsou pro mne optimální relaxací.

Poměrně neuvěřitelnou shodou okolností mě má profese navíc dostala do kontaktu z řadou skvělých fotografů, biologů a amatérských nadšenců, kteří se postupně stali mými učiteli fotografie, nebo biologie jako takové a z nichž se často stali mí osobní přátelé. Byl bych rád , aby jste na těchto stránkách mohli sdílet radost z objevování míst a věcí , které většinou unikají pozornosti našich smyslů díky uspěchanosti dnešní doby.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace